Boncuklu Deri Bileklik Yapımı – Resimli Anlatımlı

Deri ile Boncuklu Mavi Deri Bileklik Yapılışı

İnsan gerçekten hayret ediyor. El yapımı boncuklu bileklik yapabilmek ne kadar kolay da olsa insanlar gidip 40-5o TL verip de aynı bilekliklerden alıyorlar. Yahu evde boş vaktinizde 2-3 parça malzeme ile mükemmel bileklikler yapabilirsiniz halbuki. Hem de el yapımı bilekliği takmanın zevki de bambaşkadır. Gelelim örgü bileklik yapımının anlatımına.

boncuklu_deri_bileklik_yapimi_son

Öncelikle örgü boncuk bileklik yapmak için kalın bileklik ipine, ince bir ipe ve boncuklara ihtiyacımız var. Kalın ipimizi (biz burada deri iplerden kullandık ve başlığa bu yüzden deri bileklik yapımı dedik) ikiye bölüyoruz ve baş kısımlarından düğümlüyoruz.

boncuklu_deri_bileklik_yapimi

Diğer ipimizi de, derinin üstünden sarmak için önce resimdeki gibi düğüm atıyoruz.

boncuklu_deri_bileklik_yapimi2

İnce ipimiz, diğer kalın ipin bir altından bir üstünden geçerek saracaktır. Zaten bütün bilekliği yaparken bu hareketi yapacağız, lütfen bu kısma dikkat edelim.

boncuklu_deri_bileklik_yapimi3

İlk imame kısmımız aşağıdaki gibi boncuksuz olarak sarma şeklinde olacaktır.

boncuklu_deri_bileklik_yapimi4

Daha sonra da her bir düğüm atarken bir boncuk geçiriyoruz. Aşağıdaki 4 resme dikkat edelim lütfen. Boncuklu bileklik olma kısmı burası.

boncuklu_deri_bileklik_yapimi5

boncuklu_deri_bileklik_yapimi6

Bileklik boyumuz kadar ördükten sonra bilekliğin sonuna geliyoruz ve aynen başta yaptığımız gibi burada da boncuksuz seri sarmalar yapıyoruz ve düğüm atıyoruz.

boncuklu_deri_bileklik_yapimi7

You may also like...