Deriden Kolay Bileklik Yapımı – Resimli Anlatım

Deri Bileklik Yapımı

Son yılların vazgeçilmez modası olan deri bileklikler, bilekleri süslemede en çok kullanılan bay bayan fark etmeksizin tercih edilen bir aksesuar haline gelmiştir. Deri bilekliğin nasıl yapıldığını merak eden birisi iseniz bu makalemizi dikkatlice okumanızı ve resim görsellerimizi iyi takip etmenizi tavsiye ederiz.

Deri bileklik yapmayı kafaya koyduysanız ilk olarak resimde de görüldüğü gibi bazı donanımlara ihtiyacınız olacak. Nedir bunlar? Makas, yan keski, kargaburnu, kanca ve deri ipler.

deriden_bileklik_yapimi_resimli_anlatim1

Deri iplerin ucuna alt resimdeki gibi kanca takarak kargaburnu yardımıyla iyice sıkıştırınız.

deriden_bileklik_yapimi_resimli_anlatim2

Sonrasında sıkıştırmış olduğunuz kancayı bant yardımı ile düz bir zemine yapıştırınız. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi 3’lü olan deri iplerimizi birbirine örmeye başlayalım.

deriden_bileklik_yapimi_resimli_anlatim3

Örme işlemi bittikten sonra makas yardımı ile biten kısımdan itibaren kesiyoruz. Kesilen yerden itibaren yine yazımızın devamındaki resmi takip ederek uç kısımları kanca ile sıkıştırmalısınız.

deriden_bileklik_yapimi_resimli_anlatim4

Ek olarak bileklikleri bileklerimize takabilmemiz için küçük kancalara ihtiyacımız olacak nasıl bir şey derseniz eğer alt resimdeki görsele bakabilirsiniz.

deriden_bileklik_yapimi_resimli_anlatim5

Bu kancaları da geçirdikten sonra ortaya nasıl bir görüntü mü çıkıyor? Çok merak ediyorsanız işte size harika bir deri bileklik güle güle kullanmanız dileğiyle.

You may also like...