Sarmal Deri Bileklik Yapımı

Deri ile Sarmal Bileklik Yapılışı

Herkese tekrardan merhabalar, sizlerle bu defa deri bileklik yapımını öğreneceğiz. Daha önceki bileklik örneklerimiz ise; arkadaşlık bilekliği, dostluk bilekliği, boncuklu bileklik, keçe bileklik, paracord bileklik ve denizci düğümü bileklik yapılışı örnekleriydi. Sizler yapılışı oldukça kolay ve basit olan bir örnek göstereceğiz.

Sarmal deri bileklik yapılışı için gerekli malzemelerimiz, 2 farklı deri parçası ve bir miktar iptir. Aşağıda oluşturacağımız bileklik modelinin fotoğrafı bulunmaktadır.

 

deri_sarmal_bileklik_yapimi

Öncelikle 2,5 santim genişliğinde ve bilek boyunda ortalama 17-18 santim uzunluğunda bir deriye sahip olmalıyız. Daha sonra da eni çok az olan ve boyu da biraz daha uzun olan bir başla deri parçasına ihtiyacımız bulunmaktadır. Deri bileklik yapılışı aşamaları da şöyledir:

Öncelikle falçata ile 2,5 santim genişliğindeki derimize yaklaşık 2 santim genişliğinde eşit aralıklarda kesikler yapıyoruz.

Daha sonra da ince olan deri parçamızla bu çizgilerin bir üstünden bir altından geçirecek şekilde diziyoruz.

Daha sonra da bu geniş olan deri parçamızın iki ucuna delikler açıyoruz ve ipimizle oralardan geçiriyoruz.

Aşağıdaki resmi ayrıntılı bir şekilde incelerseniz, deri bileklik yapımının ne kadar kolay olduğunu farkedeceksiniz ve sizler de ister kendiniz ister sevdiğiniz arkadaş ve dostlarınız için bileklikler yapabilirsiniz (=

deri_sarmal_bileklik_yapimi2

You may also like...